za okoliš na razini čitavih škola.

vijesti
NATJECANJA U RAKETNOM MODELARSTVU
Autor: Simona Bijelić, 15. 11. 2023.

KMT (klub mladih tehničara)  naše škole sudjelovao je na natjecanjima u Raketnom modelarstvu.

Prvo natjecanje je  bilo 22. Otvoreno prvenstvo u raketnom modelarstvu za djecu i mlade održano 30. rujna 2023., u Obrovcu na Žegarskom polju. Organizirao ga je Hrvatski astronautički i raketni savez, u suradnji s Astronomskim astronautičkim društvom Zadar, Udrugom tehničke kulture 'Faust Vrančić', Srednjom školom 'Obrovac' i Amaterskim raketno-astronautičkim klubom 'Dubrava' - Zagreb. Pokrovitelj natjecanja bila je Zajednica tehničke kulture Zadarske županije.

Među najuspješnijim učenicima 22. Otvorenog prvenstva u raketnom modelarstvu za djecu i mlade našli su naši učenici koji su osvojili 2. mjesto u ekipnoj kategoriji raketa s trakom.

Drugo natjecanje je bilo 28.Državno prvenstvo u raketnom modelarstvu u Vrlici,održano 14.10. KMT OŠ Bol osvojili su drugo mjesto u kategoriji raketa sa strimerima.,a odličan rezultat ostvarila je naša  Lorena Tavra, koja je osvojila treće mjesto u kategoriji raketa sa strimerima pojedinačno.

Mentorica učenicama i voditeljica kluba mladih tehničara je prof. Simona Bijelić.