Osnovna škola "Bol" Split

Autor: Administrator , 27. 1. 2012.

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 21. ožujka 2012. godine u 12 sati i 30 minuta održati će se petnaesti put Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".
U isto vrijeme s približno istim zadacima natjecati će se učenici Armenije, Austrije, Belgije, Bugarske, Brazila, Bjelorusije, Kanade, Švicarske, Cipra, Češke, Njemačke, Ekvadora, Estonije, Španjolske, pokrajine Katalonije, Finske, Francuske, Gruzije, Grčke, Hrvatske, Mađarske, Irana, Italije, Kirgistana, Kazahstana, Litve, Moldavije, Makedonije, Meksika, Nizozemske, Norveške, Pakistana, Poljske, Portorika, Portugala, Paragvaja, Rumunjske, Srbije, Rusije, Švedske, Slovenije, Slovačke, Ukrajine, Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država Venezuele, Obale Bjelokosti, Kolumbije, Indonezije, Mongolije i Tunisa.

Info OŠ "BOL"

KORISNO

________________________

CMS za škole logo