« Ožujak 2024 »

NAGRADNI NATJEČAJ ŠKOLSKE KNJIGE
Autor: Administrator , 30. 10. 2015.

Prijavite se na natječaj! Sudjelujte u natječaju, pokažite svoju kreativnost i osvojite vrijedne nagrade!

Školska knjiga obilježava Mjesec hrvatske knjige natječajem kojim poziva učitelje razredne nastave da se radovima svojih učenika uključe u projekt ČITANJE – SVJETLOST U NAŠIM ŽIVOTIMA. Zajedno sa svojim učenicima osmislite razredni plakat kojim ćete poručiti javnosti zašto je čitanje dobro, važno i uzbudljivo te kako djecu (i odrasle) zaljubiti u čitanje.

ŠTO ĆEMO OCJENJIVATI NA PLAKATU?

1. Prepoznatljivost – plakat treba izraziti nešto novo, ne može se sastojati samo od tuđih citata i recikliranih misli o čitanju, zato je dobro da u njegovu osmišljavaju sudjeluje što više mudrih glavica. One trebaju pridonijeti tomu da plakat bude prepoznatljiv, drukčiji od drugih, originalan, poseban, takav kakvoga ne može smisliti nijedan drugi razred.

2. Jednostavnost i preglednost – plakat je poruka. Ta poruka mora na prvi pogled biti jasna na plakatu. Nije dobro kad je plakat pretrpan i kad se od šume detalja na vidi što zapravo poručuje. Ako na plakatu – osim glavne – ima više manjih poruka, one trebaju biti složene tako da se onaj tko gleda plakat lako snađe i na prvi pogled može iščitati njegov smisao.

3. Estetiku – plakat je vizualni izraz neke ideje. Poruka plakata i njegov izgled ne smiju biti u suprotnosti… Treba dobro razmisliti o bojama, tipu slova, tipovima ilustracija i sve to – ujednačiti da se vidi trud u domišljanju i oblikovanju ne samo poruke, nego i njezina izgleda i ukupnog dojma.

ČIME ŠKOLSKA KNJIGA NAGRAĐUJE?

Prva je nagrada Književnik u gostima u vašoj školi – radionica za poticanje čitanja tecjelogodišnja pretplata na Smib za sve učenike pobjedničkog razreda. Također, cijeli će razred dobiti diplomu za osvojeno prvo mjesto.

Druga je nagrada cjelogodišnja pretplata na Smib i diploma za osvojeno drugo mjesto.

Treća je nagrada vrijedan i bogat paket s didaktičkim materijalima za cijeli razred idiploma za osvojeno treće mjesto.

Svi sudionici natječaja dobit će zahvalnice za sudjelovanje u natječaju.

TKO ČINI ŽIRI?

Ugledni, kreativni i prije svega pravedni članovi žirija jesu: urednica Dinka Juričić, urednica Emica Calogjera Rogić, magistra dizajna Lovorka Decker te urednice za razrednu nastavu Dijana Kalađija i Željka Bujan.

KAKVA SU PRAVILA?

U natječaju mogu sudjelovati učenici od prvog do četvrtog razreda pod vodstvom svojeg učitelja / svoje učiteljice. Natječaj traje od 29. listopada do 15. studenog 2015. godine. U natječaj ulaze radovi poslani zaključno s datumom završetka natječaja. Učitelj/učiteljica šalje razredni uradak poštom na adresu:

NATJEČAJ ZA MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Uredništvo razredne nastave