SAN LJETNE NOĆI
Autor: Administrator , 3. 11. 2015.

William Shakespeare

SAN LJETNE NOĆI
Jučer,02.11.2015. u Gradskom kazalištu lutaka Split,odigrala se predstava u kojoj su sudjelovale učenice naše škole,Lucija Matić i Lucija Tomić.

Gostovanje kazališta PLAYDRAMA

Redateljica: Anastasija Jankovska

“San ljetne noći” (A Midsummer Night's Dream) Williama Shakespearea, u izvedbi djece od 10 do 15 godina, prve generacije polaznika Glumačkog studija kazališta PlayDrama, scenska je poslastica pomno pripremana više od godinu dana. Pod vodstvom i u režiji glumice Anastasije Jankovske, Shakespeareove Julije i Ofelije, ansambl od 27 malih glumaca postavio je jednu od najpoznatijih fantastičnih komedija, napisanu sredinom 1590-ih, koja pokazuje neizmjerno bogatstvo Shakepseareove mašte.

Čestitamo našim učenicama na uspjehu i želimo im još puno ovakvih predstava..

Cijela Atena sprema se za proslavu vjenčanja vojvode Tezeja i njegove izabranice Hipolite. No nisu svi u ljubavi tako sretni. Hermija je zaljubljena u Lisandra, ali njezin otac želi da se ona uda za Demetrija, u kojeg je zaljubljena Helena.
Lisandar i Hermija bježe u šumu u kojoj boreve vile i vilenjaci. Za njima u potjeru kreće Demetrije, a za njim Helena. Vilinski kralj Oberon i njegova kraljica Titanija prepiru se oko malog dječaka kojega oboje žele za svoga paža. Kako bi joj se osvetio zbog otmice dječaka, Oberon šalje svog luckastog vilenjaka Malika da joj namaže oči čarobnim sokom od kojeg će se zaljubiti u prvog živog stvora kojega ugleda. Usput ga moli da kapne malo soka i u Demetrijeve oči, jer je vidio koliko za njim čezne Helena.
Malik će sve pobrkati, pa će tako i Lisandar i Demetrije sada biti zaljubljeni u Helenu.  Baš u to vrijeme skupina atenskih obrtnika isprobava u šumi predstavu koju žele izvesti na vojvodinom vjenčanju. Jednom od njih Malik nasadi na vrat magareću glavu. Titanija se probudi i zaljubi u magarca. Na kraju će Malik ipak sve sretno i spretno rasplesti.